BANYO TADİLATI

Banyo tadilatı başlıca 5 bölümden oluşmaktadır:

 1.Tasarım ve plan:

Öncelikle mevcut banyonuzu yenilerken mutlaka eksiksiz bir tasarım ve plana sahip olmalısınız. Çünkü tesisattan seramiğe kadar bir çok adımda geri alınamaz uygulamalar gerçekleştireceksiniz.

Tasarımda nesnelerin doğru konumlandırılması ve ebat, renk, doku niteliklerinin uyumlu olması şık ve kullanışlı bir banyonun temelidir.

Renk ve ton seçimlerinde en önemli etkenler, tasarımın yanında banyonuzun ölçüleri ve aldığı ışık miktarıdır.Açık tonlar ve doğru konumlarda yansımalı yüzeyler uygulayarak küçük banyolar daha ferah hale getirilebilir.

Banyonuzu gerçek ölçü ve ürünlerle birebir bilgisayar ortamında 3 boyutlu olarak çiziyoruz. Böylece banyonuzu bütün ayrıntılarıyla planlalıyorsunuz. Dekoroba olarak projenizi birebir uygulama garantisi veriyoruz. Siz de bu şekilde kötü sürprizlerden uzak durmuş oluyorsunuz!

 

2. Atık, kırım ve tesisat:

Banyonuzdaki eski seramikler kırılır ve kullanılmayacak diğer malzemeler ( kabin, küvet, klozet, banyo dolabı vb.) atık olarak ayrılır. Sonrasında ise tasarımda karar verilen şekilde su ve elektrik tesisatı yenilenir. Eski galvaniz borular kullanım suyu sıcaklığına dayanacak özellikle plastik borular ile değiştirilmelidir.

Sıcak su, soğuk su ve atık su tesisatı yenilendikten sonra mutlaka test edilmelidir. Zemin uygulamasından sonra anlaşılan bir hata ya da eksik ekstra maliyet ve zaman kaybı oluşturur.

Elektrik tesisatlarının yetersiz oluşu banyolarda sık karşılaşan problemlerdir. Çamaşır makinesi, saç kurutma makinesi, havalandırma vb. cihazların çalışmasına uygun yeterli sayıda prizler eklenmelidir.

 

3. Seramik Uygulamaları:

Sektörde bir çok farklı marka, tasarım anlamında doyurucu seramik ürünleri üretmektedir. Siz nihayetinde kendi zevkinize en uygun olanı bulmak için mutlaka farklı markaları karşılaştırmalısınız.

Dekoroba İç Mimari olarak; Vitra, Ege seramik ve Kütahya seramik ürünlerini mağazamızda siz değerli müşterilerimize sergiliyoruz.

Seramik tasarımları; taban seramiği, fon (duvar seramiği), bordür ve dekor diye tabir edilen ürünlerin gruplanmasıyla oluşur. 

Yine köşelere çıta kullanılması birleşim noktalarını hizalar ve banyonuza şıklık katar.

Temizlenmesi kolay ve kaymaz yüzey seramikler kullanılmalıdır. Kullanıcıların düşmesini engellemek için banyoda farklı yükseklik ve eşiklerden kaçınılmalıdır.

 

Seramik çeşitlerimizi ve ürünlerimizi incelemek için buraya tıklayabilirsiniz…

 

4. Banyo Mobilyası:

 

Banyo mobilyaları fabrikasyon ürünler olabileceği gibi size özel, butik banyo mobilyaları da üretebiliriz. Banyo dolapları depolama için yeterli olmanın yanında kullanım alanına uygun olmalıdır.

Banyo mobilyalarının malzeme kalitesi sürekli neme ve rutubete maruz kalabileceklerinden dolayı dayanıklı olmalıdır. Dekoroba olarak; 18 mm mdflam gövdeler kullanmaktayız.

 

Banyo mobilyalarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz…

 

 

5. Kabin & Tekne & Küvet uygulamaları:

Tercihlerinize göre uygun ebatlarda üretilmiş kabin, tekne ya da küvet kullanabilirsiniz. Küvet ve teknelerin yüksekliklerine göre standart, monoblok, flat gibi çeşitleri mevcuttur.

Kabin yüzeyleri şeffaf, füme, siyah, dokulu gibi çeşitlerde olabilir. Yine kabin panel kalınlığı 4 mm, 5 mm, 6 mm gibi farklı kalınlıklarda olabilmektedir. Kabine ait profil yüzeyler ise renk ve malzeme farklılıklarına göre değişebilmektedir.

Kabin seçiminde en önemli faktörlerden biri ise kabin kapı niteliğidir. Tek açılır, çift açılır, köşe girişli, sürgülü, menteşeli gibi seçenekler mevcuttur.

Yine kabin ve tekneler farklı ebatlarda oturmalı, kendinden çekmeceli, simetrik, asimetrik, kare, dikdörtgen, oval gibi farklı seçeneklerde üretilmektedir.

Tekne ve küvetler geleneğin dışına çıkarak siyah, kırmızı gibi renklerde de mağazamızda sergilenmektedir.

Kabin ve tekneniz fabrikasyon olabileceği gibi size özel, butik ürünler de tedarik edebiliriz.

 

Dekoroba İç Mimari olarak; Shower ve Ducci kabin, küvet ve tekne ürünlerini mağazamızda siz değerli müşterilerimize sergiliyoruz.

 

Kabin, tekne ve küvet seçimlerinde yukarıda belirtilen nitelikler hakkında ürün bilgilerini mutlaka inceleyiniz.

Kabin & Küvet & Tekne ürünlerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz…