Mutfak tadilatı başlıca 4 bölümden oluşmaktadır:

 1. Mutfak dolabı:

Mutfak mobilyası üretilirken öncelikle malzeme ve işçilik kalitesi, sonrasında ise depolama alanı, kullanım kolaylığı, tasarım, renkler ve mutfak yaşam alanı ile uyumu önemlidir.

Mutfak dolaplarının gövdesi suntalam ya da mdflam olabilmekle birlikte Dekoroba İç Mimari olarak; tüm mutfak dolaplarımızı 18 mm kalınlığında, 1. sınıf  mdflam gövde malzemesi ile üretmekteyiz.

Mutfak dolapları kapak çeşidine göre isimlendirilmektedir. Kapaklar; mdflam üzerine  akrilik, country, PVC mebran veya melamin gibi malzemeler preslenerek ya da bantlanarak oluşturulur.

Kapakların profesyonel bir markaya ait olması uzun ömür ve rengini koruması için önemlidir. Piyasada bir çok merdiven altı kapak üretimi mevcuttur. Dekoroba İç Mimari olarak; Bakış Kapak, Marka Kapak, Göktaş Kapak ve Mas Power  Kapak firmalarından sizin ölçülerinize özel kapak tedariği yapmaktayız.

 

Kapak çeşitlerimizi ve ürünlerimizi incelemek için buraya tıklayabilirsiniz…

 

Mutfak dolaplarını kullanışlı hale getiren bir diğer etken ise aksesuarlardır. İhtiyaçlarınıza ve bütçenize göre köşe sepeti, kiler sepeti, piston, fren mekanizmaları, depolama alanı düzenleyicileri, çift kalkar kapak pistonu gibi aksesuarlarla mutfak ergonomik hale getirilebilir. Aksesuar seçimindeki en önemli ayrıntı malzemenin kalitesidir. Unutulmamalıdır ki kalitesiz aksesuarlar mutfağınızı kullanılamaz hale getirir.

 

Aksesuar çeşitlerimizi ve ürünlerimizi incelemek için buraya tıklayabilirsiniz…

 

Yine mutfaklar; dolapların konum şekline göre de isimlendirilir. U mutfak, L mutfak, Düz mutfak, Kolidor tipi mutfak ve Ada mutfak gibi…

Tasarım oluştururken mekanın şartlarının yanı sıra müşterinin zevkleri ön plandadır. Endüstriyel, Modern, Minimal, Retro, Country, Rustik gibi tasarım trendleri mevcuttur.

 

2. Tezgah

Tezgah seçiminde malzeme kalitesi, kolay temizlenmesi, çizilmeye dayanıklılığı, lekeye karşı direnci önemlidir.

Tasarım anlamında ise mutlaka yüzey dokusu, deseni ve rengi dolaplar ve mekanın diğer bileşenleriyle konsept oluşturmalıdır. Tezgah bir mutfak dolabının en önemli tasarım ögelerindendir.

Dekoroba İç Mimari olarak; Neolith, Corian, Çimstone, Silestone, Mermerit, Granit ve Masif tezgah çeşitleri / markaları ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

 

Tezgah çeşitlerimizi ve ürünlerimizi incelemek için buraya tıklayabilirsiniz…

 


3. Mutfak arası uygulamaları

Mutfak arası diye adlandırılan alt dolaplar ile üst dolaplar arasında kalan boşluğa ait duvar yüzeyine seramik, cam mozaik, pano tezgah gibi malzemeler uygulanabilir.

Dikkat edilmesi gereken nitelikler tezgahtaki gibi olmakla birlikte seçtiğiniz ürünün tasarımı ile kapak ve tezgahınız konsept oluşturmalıdır. Örneğin karışık ve farklı desenli kapak, tezgah, mutfak arası ürün üçlüsü tam bir kaos oluşturacaktır ve gözü çok yoracaktır…

 

4. Tesisat, zemin, duvar onarımları

Eviye ve bulaşık makinesi konumuna göre tesisat oluşturulması gerektiği için, tesisat işlemleri ve planı mutfak dolaplarının tam bir tasarımından sonra gerçekleştirilmelidir. Aksi halde ortaya hiç istenmeyen sonuçlar çıkabilir.

Mutfak yaşam alanı bir ıslak zemin mekanı olduğu için tercihen seramik veya granit uygulanmakla birlikte, parke de uygulanabilir. Duvarlara ise boya, duvar kağıdı veya patlatma taş kombineleri uygulanabilir.

 

Seramik çeşitlerimizi ve ürünlerimizi incelemek için buraya tıklayabilirsiniz…

 

Renk ve ton seçimlerinde en önemli etkenler mutfak ürünlerinin tasarımının yanında, mekanın ölçüleri ve aldığı ışık miktarıdır.

Açık tonlar ve doğru konumlarda yansımalı yüzeyler uygulayarak küçük mekanlar  daha ferah hale getirilebilir.